Cezinando inntar Dødens dal!

Photo: Grafikken

Cezinando returnerer til UKA og inntar nå Dødens dal! Samme kveld spiller Jon Ranes og bandet Han Gaiden. 3. oktober i Dalen blir en drømmekveld!

Published:  07.04.2025

En samlet musikkpresse og en stadig voksende fanskare har applaudert Cezinandos unike musikalske univers helt siden han slapp debuten «Cez 4 Prez» som 16-åring. Med utgivelser som «Noen ganger og andre», «Et godt stup i et grunt vann», “Samtidig” og “Sprengkulde”, har han for alvor befestet sin posisjon som en kraft å regne med på den norske musikkscenen.

Cezinando har preget hitlister og radiobølger, og har blitt belønnet med en lang rekke priser. Han har markert seg som en enestående liveartist også, og har tatt konsertgjengere landet over med storm med sine eksplosive show. Det siste året har han turnert landet rundt og levert til terningkast seks på scener som Den Norske Opera og Ballett, og Øyafestivalen. Da han annonserte tre konserter på Sentrum Scene tidligere i år, forsvant billettene i rekordfart. Heldigvis blir det mulig å oppleve Cezinando i Dødens dal! Dette må du ikke gå glipp av!

Samme kvelden spiller Jon Ranes . Han har gjort stor suksess med rapgruppen UNDERGRUNN og høsten 2022 debuterte han som soloartist med albumet «Loverboy». Soloalbumet førte ham rett inn på norske topplister og albumet var et av Norges mest populære album høsten 2022.
I fjor slapp Ranes EPen «Loverboy & The Heartbreakers» sterkt inspirert av den legendariske rockeartisten Tom Petty and the Heartbreakers. Jon Ranes henter inspirasjon fra skandinaviske legender som Håkan Hellström og Stein Torleif Bjella til albumet sitt.
Jon Ranes har blitt kjent for sin unike utstråling og sine energiske liveshow. Sammen med sitt band The Heartbreakers, holder de koken fra start til slutt.

Som support spiller bandet han gaiden , bestående av Kristin Myhrvold, Ingrid Skåland Lia og August Glännestrand. De er et ettertraktet navn i Norges elektroniske undergrunnsverden og med lekne vokalharmonier, drømmende saksofon og dansbare beats, har bandet skapt et helt særegent sound.

Debutalbumet “you called me your erika” (Mutual Intentions) høstet svært gode anmeldelser samt en spellemannsnominasjon i kategorien elektronika. I april 2024 slapp de EP-en «00:00» – et selvsikkert steg inn i klubbmusikkens pulserende verden.

Med sin live performance sammensatt av bevegelse, visuals og spesialsydde kostymer, har de bemerket seg på scener som Øyafestivalen og Munchmuseet, samt bransjefestivalene Fifty Lab, By:Larm og Vill Vill Vest. I 2025 slipper han gaiden ny musikk og skal gjøre sin første runde med europeiske festivaler, inkludert Primavera Sound i Barcelona og UKA!

Denne godbiten av en musikktrio inntar Dødens dal 03. oktober og er verdt å få med seg! Billetter slippes 08. april!

Other news

Vi vil gjerne lagre informasjon om hvordan du bruker nettsiden vår.
Read more